PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99027}
7,5 233 590
ocen
7,5 10 1 233590
5,0 20
ocen krytyków
Skazany na bluesa
powrót do forum filmu Skazany na bluesa

To niech powstanie film o Kaczmarskim a potem o Kaziku Staszewskim(gdyby Kazik umarł).

użytkownik usunięty
Marik1234

Kazik k*rwa nie umrze!

ocenił(a) film na 5

To samo sobie pomyślałem!
KAZIK JEST NIEŚMIERTELNY!

ocenił(a) film na 5
maciekges

A Kazik i tak nie ćmi, więc z filmu będą nici. Chyba, że za wczasu pomyśli: "Hmm... Kurvva! Zajebiście by było jakby o mnie coś nakręcili po śmierci" i pójdzie w jakąś bramę się zaćpać.

ocenił(a) film na 8
maciekges

Kazik, chyba raczej nie z tych co marzy o filmie, choć z chęcią bym taki obejrzała! :)

ocenił(a) film na 5
paulinka2213

Nie Ty jedna :D

ocenił(a) film na 8
maciekges

Ewentualnie może się zachlać :D

ocenił(a) film na 5
paulinka2213

O! To juz bardziej prawdopodobne.

ocenił(a) film na 8
maciekges

Ale o to chyba nie tak łatwo. :)

ocenił(a) film na 8
Marik1234

ale film o Kaczmarskim to bardzo dobry pomysł. Jeszcze idąc tym tropem można zrobić o Stachurze i paru innych wybitnych nieszczęśliwych.

mateuzs

Można też zrobić film o Ciechowskim czy o Tadziku Nalepie z grupy Breakout.

użytkownik usunięty
Marik1234

Pomysł świetny...tym bardziej że są to postacie, którym to się bez wątpienia się to należy.
Przydałby się rzetelny scenarzysta, dobry reżyser a i aktorzy...

Myślę że mimo wszystko lepiej byłoby gdyby została napisana jakaś dobra książka...można by w niej wykorzystać wypowiedzi i wspomnienia min.Andrzeja Nowaka, Piotra Nalepy i innych ludzi, którzy współpracowali z Tadkiem lub go znali.

Co do Ciechowskiego...nie wiem jak to byłoby z jego postacią w filmie...pewnie zostałby ukazany jako naiwny marzyciel i buntownik bez powodu w którym kochały się wszystkie dziewczyny.

Poza tym żeby film powstał to musi być jakiś dobry materiał na niego...jakieś wydarzenia z życia tych postaci...najlepiej żeby ich było jak najwięcej bo inaczej scenarzysta zacznie zmyślać.

Ale jak mówić wyłącznie o filmach to dodałbym Łyszkiewicza.

"Co do Ciechowskiego...nie wiem jak to byłoby z jego postacią w filmie...pewnie zostałby ukazany jako naiwny marzyciel i buntownik bez powodu w którym kochały się wszystkie dziewczyny."
Faktycznie. Grzechu byłby tak ukazany. Co do reszty w całości się zgadzam.

Marik1234

Aha o Niemenie też mogłaby powstać produkcja.

ocenił(a) film na 5
Marik1234

Niemen też nie ćpał. Filmu nie będzie.

maciekges

Czy tylko ludzie którzy się zaćpali są coś warci?

ocenił(a) film na 5
Marik1234

Póki co, o innych nie kręcą.

ocenił(a) film na 8
Marik1234

Tylko ludzie którzy zaćpali (ewentualnie wyskoczyli z okna) maja o sobie film.

ocenił(a) film na 5
mateuzs

Kaczmarski i Stachura się nie zaćpali.

ocenił(a) film na 8
maciekges

Kaczmarski wpadł w alkoholizm, a Stachura przebywał w psychiatryku. Dobre byłyby o nich filmy, o każdym wielkim Polaku, którego nie rozumiano, nieważne czy się zaćpał czy nie.

użytkownik usunięty
maciekges

Mateuzs co do Kaczmarskiego nie wiem jak to było...bardzo cenie sobie twórczość tego człowieka ale niestety w biografie nie wnikałem.
Jednak historia Stachury jest bardzo intrygująca także gdyby znalazł się ktoś, kto nakręciłby o nim film z pewnością źle by nie zrobił, myślę że całość jest na tyle chwytliwa że przyjęłaby się całkiem nieźle...poza tym przypomniałoby się młodym postać wspaniałego polskiego poety.

ocenił(a) film na 3
Marik1234

Kaczmarski był alkoholikiem, który tłukł żonę (super autorytet) a kazik musiał by się najpierw zabić - co z resztą bardzo popieram

ocenił(a) film na 5
stonedfish

nie rozumiem tego pieprzenia, nie słyszałem jeszcze nikogo dla kogo kaczmarski byłby autorytetem. docenianie twórczości danego autora nie musi się wiązać z akceptacją tego, co robił w życiu

ocenił(a) film na 3
Obywatel

kaczmarski był ałtorytetem bo obalił komunę i trzeba go szanować jak papieża polaka, inaczej jesteś zdrajca żyd i targowiczanin

ocenił(a) film na 5
stonedfish

Tylko jeżeli chodzi o twórczość Jacek Kaczmarski jest autorytetem(dla jakiejś grupy osób). Natomiast ty musisz jakimiś bzdurnymi postami leczyć kompleksy :)

ocenił(a) film na 3
RAC_79

jeżeli chodzi o twórczość internetową, to też jestem autorytetem dla jakiejś grupy osób. i co mi zrobisz gimbusie?

ocenił(a) film na 5
stonedfish

>słaby troll
>a kaczmar sam był żydem

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
stonedfish

jeśli patrzeć na niego jak na zwykłego muzyka pośród innych to pewnie tak, ale jeśli przyłożyć inną miarę to może się podobać (w sensie myśleć o nim jak o bardzie storytellerze).

zresztą o tym że to był marny grajek mówią tak głównie ci, którzy nie słuchali niczego poza murami i obławami i jakoś nie załapali że twórczośc kaczmara nie bywała raczej patriotyczno kościółkowo martyrologiczna tylko wręcz przeciwnie - krytyczna mocno wobec tego wszystkiego

a to że ma chujowy fanbase to wiadomo

ocenił(a) film na 5
stonedfish

Jesteś autorytetem,ale tylko dla jakieś grupy z nizin intelektualnych, Rzecz jasna sam taką grupę prezentujesz.

RAC_79

Znów dwa posty w rozmowie i dwa razy dość prostackie ataki. W sensie: nawet w kategorii atakujących nie reprezentujesz intelektualnych wyżyn. Miej to na uwadze, gdy oceniasz innych. ;)

RAC_79

Czy jeśli znajdę Twoje bzdurne posty, to mam rozumieć, że leczysz kompleksy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones