PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99027}
7,5 233 590
ocen
7,5 10 1 233590
5,0 20
ocen krytyków
Skazany na bluesa
powrót do forum filmu Skazany na bluesa

Czyli Grzesiu Ciechowskim z Republiki. Przecież był tak samo dobry jak oni a nawet lepszy. Kto jest za? Bo ja tak!!!!

Marik1234

Oczywiście jestem za :)

Patruell

Ja się z tego cieszę.

Marik1234

Tylko, czy będzie to wygodne politycznie ? :)

Patruell

Nie wiem.

ocenił(a) film na 7
Marik1234

Grzesiek chciał żyć dalej w przeciwieństwie do wymienionej dwójki, jakby palnął sobie w dzban to na pewno już dawno byłby o nim film. A tak- mało chwytliwe. Smutna prawda.

sztosik

Faktycznie. Ale cóż. Nie zna się dnia ani godziny.

ocenił(a) film na 8
sztosik

Historia Riedla byłą zbyt skomplikowana żeby tak lekko napisać,że "nie chciał dalej żyć",przecież samobójstwa nie popełnił.

ocenił(a) film na 7
Marik1234

Ważne, że wyjdzie film o Wałęsaku pijaku z motorówki.

Cobra_Choke

Który chlał w Magdalence z Kiszczakiem i zmarłym prezydentem. A Donek liczył głosy.

ocenił(a) film na 9
Marik1234

Tak, przydałby się film o Ciechowskim i Republice. Tylko kto miałby to zrobić? Nie znamy też opinii reszty członków zespołu, czy by chcieli, by zrobiono o nich film.

dogfang

Ano.

ocenił(a) film na 7
dogfang

Taki film raczej nie postawie, a przyczyna jest prosta. Nikt na niego nie da kasy bo byłby niestety najprawdopodobniej nudny, dobre aranżacje piosenek i świetne teksty to za mało żeby nagrać dobry film. Skazany na bluesa wzorem The doors opiera się na kłopotach głównego bohatera z narkotykami, ze sławą, niesie za sobą teoretycznie jakieś głębsze przesłanie. Tymczasem nasz Obywatel G.C. nie był ekscentrykiem, od najmłodszych lat grzeczny, nie miał problemów w szkole, studiował polonistykę, był inteligentny i oczytany. Żadnych skandali, żadnych narkotyków, nie palił, nie pił, miał ustabilizowane życie zawodowe i rodzinne. Wniosek prosty: producenci nie dadzą pieniędzy na film w którym spokojny człowiek pisze teksty, odnosi sukces niekomercyjnymi piosenkami, a długie jesienne wieczory spędza z rodziną albo pisząc wiersze.

slavek_

Ano faktycznie. Ale o Nalepie mógłby powstać.

ocenił(a) film na 6
Marik1234

O nim jak najbardziej. Gościu jest ponadczasowy w muzyce, tekstach.
Klasyk nowej fali w kraju. W muzyce i tekstach bił wszystkie kmiotowate kapele na głowę w kraju, czy nawet za granicą. Z tego nurtu z Klausem Mittfochem, Maanamem, Zdrojem Jana i Brygadą Kryzys ten artysta rządził z Republiką i później z Obywatelem GC.

malyfromhell

Zgadzam się.

Marik1234

Jestem za!

Marik1234

Jako wielki fan Republiki oraz samego Grzegorza Ciechowskiego, jestem też oczywiście za. Może nie film fabularny, bo jak napisał Slavek, historia życia Riedla nadaje się na fabułę filmu, natomiast Ciechowski był owszem wielkim artystą, ale bez życiowych zdarzeń rodem z filmów. Dokumentalny - jak najbardziej. A fanom Republiki polecam zakup Złotego DVD ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones