PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99027}
7,5 233 639
ocen
7,5 10 1 233639
5,0 20
ocen krytyków
Skazany na bluesa
powrót do forum filmu Skazany na bluesa

Tytuł piosenki!

ocenił(a) film na 7

Strasznie mnie to gryzie, ale nie potrafię zidentyfikować piosenki, którą Rysiek śpiewa w filmie na pierwszej próbie Dżemu. Indianer mówi wtedy "super numer", piosenka jest po angielsku. Co to jest?!

ocenił(a) film na 10
KikaTronada

Też chciałbym to wiedzieć...

ocenił(a) film na 8
Nuszki

Podobno to była improwizacja wykonana i nagrana przez Sebastiana, syna Ryśka (który notabene też zajebiście śpiewa...). A może trochę wzorowana na zespole free i ich kawałku "All rigth now", kto to wie...

ocenił(a) film na 7
ixam

Mhm, czyli to nie jest faktyczna piosenka tylko improwizacja. Szkoda, bo bardzo mi się podoba i chciałabym mieć do niej dostęp także poza filmem:) Racja, Sebastian zajebiście śpiewa, momentami nawet wydaje mi się że lepiej niż ojciec.

ocenił(a) film na 7
KikaTronada

ok, wlasnie znalazłam gdzieś na jakimś forum Dżemu, że faktycznie to była tylko improwizacja Bastka, a że w rzeczywistości na pierwszej próbie Rysiek zaśpiewał "All right now" Free:)

ocenił(a) film na 7
KikaTronada

http://www.youtube.com/watch?v=E00CbBzKkso

użytkownik usunięty
ziemniakxx

Szkoda że nie zaśpiewał tego sam Riedel :/
Chociaż refren wyszedł mu po prostu genialnie.

ocenił(a) film na 7

To, co przytoczyłam śpiewał Rysiek ;D

użytkownik usunięty
ziemniakxx

Nie wiem jak ty ale ja go słyszę dopiero w refrenie ;)

ocenił(a) film na 7

No, ja też, co nie zmienia faktu, że Rysiek miał wkład ;D

ocenił(a) film na 7
ziemniakxx

Co wy pierniczycie? W ogóle oglądaliście to wideo? Pzrecież po refrenie on śpiewa ...

ocenił(a) film na 7
shamar

DOPIERO, nie znaczy, że tylko w refrenie.

ocenił(a) film na 7
ziemniakxx

Póxna godzina. Gorsze kojarzenie.

ocenił(a) film na 7
shamar

Co i tak nie zmienia faktu, że improwizację ze Skazanego wykonał Bastek.

ocenił(a) film na 7
ziemniakxx

A ja nie twierdziłem inaczej.

ocenił(a) film na 7
shamar

Tak, wiem. Wątek był założony w sprawie sceny ze Skazanego, zatem trzeba było jakoś podsumować, że jednak Rysiek nie miał wkładu w tę improwizację przedstawioną w filmie.

użytkownik usunięty
ziemniakxx

Jakiś miał w końcu na pierwszej próbie zaśpiewano utwór "All right now" który był inspiracją do stworzenia improwizacji w filmie.
Poza tym zaśpiewał ją Bastek, syn Ryśka.
:D

ocenił(a) film na 7

A co ja napisałam?

użytkownik usunięty
ziemniakxx

Pozwolę sobie zacytować:
"trzeba było jakoś podsumować, że jednak Rysiek nie miał wkładu w tę improwizację przedstawioną w filmie".
Oczywiście swoim ostatnim postem chciałem wprowadzić w temat trochę humoru a świadczy o tym emotikon. :)

ocenił(a) film na 7

No to się wszyscy ubawiliśmy, nie ma co. ;D Poza tym, czy emotikon ma jeszcze jakieś znaczenie w dzisiejszych czasach? Prawie co druga osoba używa tego nałogowo.

użytkownik usunięty
ziemniakxx

Hmm...co do emotikonu to zależy kto jest Twoim rozmówcą.
Zazwyczaj staram się uczucia zawrzeć w słowach ale czasem aby tekst zabrzmiał odpowiednio dodaje "emotke".
Dobra...koniec bo off-top mamy piękny :)

ocenił(a) film na 7

Czekaj, mam jedno pytanie. ;) Sądząc po Twoich wypowiedziach etc. uznaję, że szanujesz Ryśka i sporo na jego temat wiesz. A więc: gdzieś kiedyś czytałam coś o ulubionym filmie Richarda. Jakiś western, mniej więcej; na początku filmu mężczyzna jedzie na koniu - pod koniec na harleyu. Oglądałeś albo słyszałeś coś o nim i ewent. pamiętasz tytuł?

użytkownik usunięty
ziemniakxx

Owszem szanuje Ryśka ale nie jestem pewien czy dużo wiem na jego temat.
Mimo wszystko spróbuje Ci pomóc.
Ulubionym filmem Riedla był o ile dobrze pamiętam "Ostatni Mohikanin" lecz tam na pewno harleyem nikt nie jeździ(oprócz twórców :))
Wiem też że często oglądanym przez Rygla serialem był "Jak zdobywano dziki zachód", natomiast w dzieciństwie razem z Pudlem lubili Winnetou...o ile konie występują we wszystkich wymienionych przeze mnie tytułach to harley już niestety nie.

Hmm...mimo wszystko czytając to co napisałeś mam wrażenie że również o takim westernie słyszałem.
Jeśli tylko znajdę tytuł takiego westernu napiszę tu o tym.

ocenił(a) film na 7

O, właśnie gdzieś coś czytałam o "Jak zdobyto Dziki Zachód", tyle tylko, że to jest film, nie serial (w sensie: film pełno montażowy, na którego podstawie stworzono serial) . Konie to w sumie nieodłączny element westernów. "Ostatni Mohikanin" jest dość "młodym" filmem, więc to na pewno nie ten.
Wiesz co, właśnie pisałam tę wypowiedź i coś mnie natchnęło. Wpadło mi do głowy słowo "rider". Natknęłam się na film "Easy Rider" i myślę, że to ten który szukam, mimo że to nie western. ;)

użytkownik usunięty
ziemniakxx

Nie musisz mi tłumaczyć jak to na podstawie filmu nakręcono serial :)
Napisałem akurat o tym drugim ponieważ to właśnie dla niego Rysiek starał się tak zorganizować próby aby zawsze na niego zdążyć.

Choćbym jak długo myślał to "Easy Rider" do głowy by mi nie wpadł...pewnie dlatego że starałem sobie przypomnieć wyłącznie westerny.

Gratuluje pomysłowości :)

ocenił(a) film na 7

No tak, ale mogłeś pomyśleć, iż uważam, że "Ja zdobyto..." i "jak zdobywano...", to dla mnie jedno i to samo. ;)
Z początku mi się wydawało, że to western, ale potem wpadło mi to słowo do głowy, znalazłam ten film i się okazało, że to dramat.
Nie pomysłowości, a raczej dobrej pamięci ;)

ocenił(a) film na 7
KikaTronada

Najbardziej lubie "wehikuł czasu". Szkoda że w filmie tej piosenki nie było, taka prawdziwa jest.

użytkownik usunięty
LubieLola

Piosenka przez Ciebie wymieniona jest na prawdę świetna i trochę mnie dziwi że w filmie nie została wykorzystana.
Mimo wszystko muzyka to największy atut tej produkcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones