PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99027}
7,5 233 613
ocen
7,5 10 1 233613
5,0 20
ocen krytyków
Skazany na bluesa
powrót do forum filmu Skazany na bluesa

Ostatnio przed przypadek trafilam na "skazanego ne bluesa" na TvPolonii. Dzem znalam , wiadomo, jak wielu z rocznika 81`. Po obejrzeniu filmu nie moglam przestac o nim mylsec, i to nie tylko bo poruszyl mnie los i tragizm Riedla ale i muzyka. Znowu znalazlam muzyke ktora porusza i jest swietna, szkoda tylko ze tak dlugo to trwalo az po nia segnelam, chociaz mialam juz ich jedna plyte...
O Riedlu wiedzialam tylko ze zacpal sie na smierc i byl charyzmatycznym muzykiem wiec tym bardziej ogladalam film z ciekawoscia. I mialam talkie same odzucia jak wielu z was co do fabuly i jakosci filmu. Wiadomo ze wszystko krecilo sie u niego wokol narkotykow ale ktos kot nie zna jego biografii moze odniesc wrazenie ze tylko cpal, przechodzil konflikty i od czasu do czasu gral. Dlatego chcialabym lepiej poznac jego i zespolu zycie, moze ktos mi polecic ksiazke biograficzna, jesli taka powstala?
Co do aktorow to zagrali naprawde swietnie ale KOt jest moim zdaniem zupelnie niepodobny do Riedla...Film moze i nie jest najlepszy ale dzieki niemu powiekszylo sie grono fanow muzyki Riedla i Dzemu o jeszcze jedna osobe!! ;)

użytkownik usunięty
martini11

Z czystym sercem mogę Ci polecić "Rysiek" i "Ballada o dziwnym zespole" obie Jana Skaradzińskiego.
Są jeszcze "Dżem-kilka niedopowiedzianych słów" oraz "Biała i czarna legenda Ryszarda Riedla" ale ich niestety nie czytałem...może kiedyś.
I nie zaćpał tylko umarł z powodu niewydolności serca spowodowanej długotrwałym braniem.

ocenił(a) film na 7

no w sumie "zacpac sie na smierc" a "umrzec z powodu niewydolnosci serca z powodu brania" to dla mnie ta sama (niebezposrednia) przyczyna smierci. Dziekuje za polecenie ksiazki. napewno sprawdze!! ;) pozdrawiam

użytkownik usunięty
martini11

Moim zdaniem zaćpać się to wziąć naraz dawkę która doprowadza do śmierci tak jak to było w przypadku Morrisona.
Możliwe że źle rozumiem to pojęcie,nie wykluczam takiej możliwości.
Również pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7

wiec mozemy powiedziec ze nasze oba punkty widzenia sa prawidlowe: i "zloty strzal" i wycienczenie organizmu dlugim braniem prowadza do smierci- przyczyna jest jedna-narkotyki :)

użytkownik usunięty
martini11

No tak zgadza się wszystko przez narkotyki,gdyby nie one Rysiek z pewnością jeszcze by tworzył pytanie tylko o czym?
Polecam jeszcze film pt."Sie macie ludzie" pod koniec pada ciekawe stwierdzenie na temat Riedla w dzisiejszych czasach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones